اخبار/ RCBTR
ژوئن 10, 2020

نشست مشترک دانشگاه ایران و پژوهشکده فناوری‌ها و تجهیزات پزشکی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی تهران

نشست مشترک دانشگاه ایران و پژوهشکده فناوری‌ها و تجهیزات پزشکی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در راستای توسعه فناوری ، نشست مشترکی با حضور دکتر رضایت مدیر کارگروه منابع انسانی ستاد توسعه فناوری نانو، دکتر سرکار رییس پژوهشکده فناوری و تجهیزات پزشکی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دکتر کوهپایه زاده ؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، معاونین و هیئت همراه مورخ 15 دی ماه در ساختمان کابلی بیمارستان امام خمینی برگزار گردید.در ابتدا رئیس پژوهشکده فناوری و تجهیزات پزشکی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن خیر مقدم عنوان داشت: امید است این نشست سبب تعامل و همکاری بیشتر با محققین شود.


دکتر سعید سرکار ضمن اشاره به تاریخچه پژوهشکده بیان کرد: این مجموعه حدود 24 سال قبل با هدف انجام تحقیقات کاربردی ایجاد گردیده است.


وی افزود: اساس کار ما ، استفاده از متخصصان بالینی در انجام پروژه های تعیین شده است.


ایشان ضمن اشاره به اینکه در پژوهشکده ما ، اعضای هیئت علمی استخدامی وجود ندارد ، خاطر نشان کرد: افرادی که در حوزه پژوهش های کاربردی توانمند هستند، می توانند از ظرفیت این مرکز استفاده نمایند ، در واقع عملکرد هدفمند افراد ، ملاک ادامه همکاری با ما محسوب می شود.


دکتر سرکار اظهار کرد: بودجه های دریافتی ما بر اساس مکانیزم پیش فروش محصولات تولید شده است و ما شرایط را برای محققین در زمینه تاسیس شرکت های دانش بنیان تسهیل کردیم.


رئیس پژوهشکده فناوری و تجهیزات پزشکی پیشرفته اعلام کرد: در حال حاضر بیش از 30 محصول تولیدی در بازار داریم و حدود 170 نفر در مقطع PHD و کارشناسی ارشد با این مجموعه همکاری دارند.


وی ذکر کرد: در این پژوهشکده تولید محصول ، نتیجه رضایت بخش برای محققین به همراه دارد.


سپس رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان داشت: در مسیر توسعه فناوری و نگاه نسل سوم، پتانسیل هایی در دانشگاه وجود دارد که حائز اهمیت است و باید از آنها به درستی استفاده شود.


دکتر کوهپایه زاده اشاره کرد: در دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیلان برجسته ای داریم که در حوزه فناوری و پژوهش فعال هستند، لذا باید بر اساس اولویت بندی و به صورت برنامه محور حرکت نماییم.


وی افزود: مباحثی مانند طب بازساختی، نانوفناوری، نوروساینس و علوم شناختی زیر نظر ریاست دانشگاه در حال پیگیری است و ما سعی داریم در این حیطه ها بیشتر فعالیت نماییم.


دکتر کوهپایه زاده گفت: هدف ما در دانشگاه علوم پزشکی ایران این است که با استفاده از توانمندی های سایر دانشگاهها، تقویت خودباوری، برنامه ریزی و زمانبندی مناسب مسیر را برای انجام پژوهش‌های کاربردی هموار کنیم.


در ادامه دکتر جغتایی رئیس دانشکده فناوری های نوین دانشگاه ایران تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی ایران مراکز تک تخصصی خاصی وجود دارد و رویکرد ما در دانشگاه ، حمایت از افراد پژوهش محور است.


ایشان ، نحوه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و پژوهشکده فناوری ها را قابل توجه دانست.


همچنین دکتر رضایت ؛ مدیر کارگروه منابع انسانی ستاد توسعه فناوری نانو از عملکرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و تیم همراه در مسیر تعالی و سرآمدی تقدیر نمود.گفتنی است در پایان ، اعضای حاضر در جلسه از بخشهای مختلف پژوهشکده فناوری ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاه جامع پیش بالینی بازدید نمودند و از نزدیک با ظرفیت ها و محصولات کاربردی این مرکز در زمینه مهندسی پزشکی ، جراحی رباتیک و...آشنا شدند.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها